Brahmánky

Láska na první pohled

Brahmánky patří k největším plemenům slepic, možná jsou i úplně největší. Kohoutci dosahují výšky až 80 cm. Jsou nádherné, mají na nohách rousy (opeřené běháky) a hlavně jsou velmi vlídné, přátelské a tolerantní vůči jiným živočišným druhům. Mají i další pozitiva, jako že vzhledem ke své velikosti nejsou létavé a překvapivě ani příliš nehrabou a tím pádem nedělají z pozemku tankodrom, nejsou ani hlučné. Uvedená pozitiva mi zcela postačují a ráda oželím průměrnou snášku a jejich nadstandardní výživové nároky. 


Aktuálně mám poskládané 3 kmeny.

Část kuřátek si líhneme z vlastních vajec, některé kuřátka jsem dokoupila a také průběžně dokupuji cizí násadová vejce, abych mohla poskládat nepříbuzné kmeny. V omezeném množství budeme mít na prodej několik kmenů a občas jsou k dispozici i násadová vajíčka. Nabídku naleznete ZDE.


Kmen bílých kolumbií vodí Goliáš

Bílý kohoutek Goliáš je naše vlajková loď. Je zcela kontaktní, přiběhne na zavolání, nechá se hladit a nosit. Na druhou stranu je velmi teritoriální a nesnese se s jiným kohoutem. Asi proto, že tu byl první. Má k sobě 2 bílé slepičky. Letos doplníme o 3 bílá kuřátka.

Černý kohoutek Drsoň

Drsoňovi a Jasoňovi průběžně promícháváme 3 černé, 2 splashové a 1 modrou slepičku dle požadavků na barevnost a nepříbuznost odchovů. Oběma také budeme doplňovat letošní slepičky do celkového počtu 5. 

Splash kohoutek Jasoň