Brahmánky

Láska na první pohled

Brahmánky patří k největším plemenům slepic, možná jsou i úplně největší. Kohoutci dosahují výšky až 80 cm. Jsou nádherné, mají na nohách rousy (opeřené běháky) a hlavně jsou velmi vlídné, přátelské a tolerantní vůči jiným živočišným druhům. Mají i další pozitiva, jako že vzhledem ke své velikosti nejsou létavé a překvapivě ani příliš nehrabou a tím pádem nedělají z pozemku tankodrom, nejsou ani hlučné. Uvedená pozitiva mi zcela postačují a ráda oželím průměrnou snášku a jejich nadstandardní výživové nároky. 

V sezóně 2019 chovám na 4 oddělených kmenech. Líhneme kuřátka v barvách bílá kolumbije černě lemovaná, krahujcová, modrá a černá.

Zároveň si vytvářím genetický potenciál na další rok v barvách bílá kolumbije modře lemovaná, splash a lavender (perlové).


Aktuálně mám poskládané 3 kmeny.

Část kuřátek si líhneme z vlastních vajec, některá kuřátka jsem dokoupila a také průběžně dokupuji cizí násadová vejce (zpravidla ze zahraničí), abych mohla poskládat nepříbuzné kmeny. V omezeném množství budeme mít na prodej několik kmenů a občas jsou k dispozici i násadová vajíčka a týdenní kuřátka. Nabídku naleznete ZDE.


Kmen bílých kolumbií vodí Goliáš II.

Má k sobě  zatím 3 bílé slečny.

Černý kohoutek Bobo

... a jeho modré a černé slepičky. Tento kmen produkuje černá a modrá kuřátka v teoretickém poměru 3:1. 

Krahujec Kory

... má černé a modré slepičky. Jeho potomstvo je pak ve všech 3 barevných variantách s tím, že krahujci mohou být jak modří, tak černí.